O nagrywaniu video myślałam od lat. Chyba gdzieś w 2010 czy 2011 pojawił się pomysł, aby moją wiedzę przekazywać za pośrednictwem video. Jednak pomimo, że wiedziałam co chcę przekazać i jak chcę to przekazać, jakaś niewidzialna siła nie pozwalała mi tego zrobić.

Znasz to ze swojego życia?

Wtedy jeszcze nawet nie wiedziałam, że się boję. Po prostu “jeszcze nie był na to czas”, “nie złożyło się”, “nie miałam na to czasu”, “brakowało mi sprzętu” i jeszcze tysiąc innych wymówek, które generuje nasz umysł, kiedy nie chcemy poczuć, o co naprawdę chodzi. Gdzieś po drodze była wprawdzie kampania crowdfundingowa, do której nakręciłam z ogromnym wsparciem mojego brata video promocyjne, ale to tyle. Temat video przebywał w przestrzeni “kiedyś zrobię” i bardzo dobrze się tam czuł.

Aż w 2016 roku, pod wpływem różnych wydarzeń, zdałam sobie sprawę, że to “kiedyś” nigdy nie nadejdzie, jeśli to ja nie podejmę decyzji “zrobię to teraz”. Nigdy nie będę mieć magicznie więcej czasu, więcej przestrzeni w głowie, lepszego miejsca do nagrywania czy piękniejszej twarzy. Idealny moment nigdy nie nadejdzie. A gdzieś w głębi siebie czuję przecież, że mam do przekazania coś istotnego, co może pomóc wielu ludziom i wszystkie te warunki, które sobie stawiam, nie mają żadnego znaczenia. Przestałam tak bardzo skupiać się na sobie i tym, co ja chce przekazać i jak chcę to przekazać. Zamiast tego, mocno otworzyłam się na to, czego moi klienci mogą potrzebować i jak im mogę lepiej służyć.

W ten sposób narodził się pomysł na Wyzwanie ODKRYJ SWÓJ CEL ŻYCIOWY, którego pierwsze edycje odbyły się wiosną 2017. Stworzyłam sobie taką sytuację, w której moje wymówki nie miały juz żadnego znaczenia, ani żadnej siły nade mną. Gdy w grupie czekało na mnie kilkaset osób, którym mogłam pomóc, to nie zastanawiałam się, czy mam dobre światło, makijaż i czy w ogóle mam dziś nastrój. Siadałam i nagrywałam kolejne nieperfekcyjne video, które pomoże im zbliżyć się do prawdy o sobie. A inspiracja i energia przychodziły do mnie, bo ich potrzebowałam, a nie dlatego, że był na to “dobry moment”.

 „Zanim się czemuś oddasz, zawsze jest wahanie,
Szansa, by się wycofać,
Zawsze nieudolność.
Przy każdej inicjatywie i akcie tworzenia
Jest jedna elementarna prawda,
której nieświadomość zabija nieprzebrane idee
I niezliczone plany:
Że kiedy całkowicie się czemuś poświęcisz,
Opatrzność też wykona swój ruch.
Wszystko się wtedy zdarzy, aby ci pomóc,
Co inaczej nigdy by się nie zdarzyło.
Z decyzji wypływa cały strumień zdarzeń,
Przynosząc z korzyścią dla ciebie najrozmaitsze
Wypadki, spotkania i rzeczy,
O których nikt by nie śnił, że mu się przydarzą.
Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić
– Zacznij tylko.
W decyzji drzemie geniusz, siła i magia.
Zacznij teraz.”

Johann Wolfgang Goethe

Realizacja naszej misji życiowej zawsze wymaga, aby opuścić strefę komfortu. Musimy odważyć się się na coś, co jest dla nas wyzwaniem, co jest trudne i powoduje dyskomfort. Bardzo często wiąże się to z przekroczeniem swojego ego. “Ja taka nie jestem”,  “To nie dla mnie”, “A co, jeśli ktoś pomyśli, że ja myślę/chcę/jestem…” to są zdania, które mogą się pojawić w Twojej głowie, gdy Twoja dusza wymaga od Ciebie rozwoju.

I możesz im uwierzyć.
Ale możesz też podjąć decyzję, że zrobisz to niezależnie od nich.

Możesz stanąć twarzą w twarz z tym, co naprawdę czujesz. Czego się obawiasz? Jakie konsekwencje Twojego działania trudno Ci zaakceptować? Jakie iluzje na swój temat boisz się rozwiać?

Oddychaj.

Twoje uczucia są ważne, ale te wszystkie rzeczy, których się boisz nie mają znaczenie wobec wartości Twojej misji i tego, co masz do ofiarowania światu.

Co możesz dać innym?

Oddychaj i działaj. Energia, nastrój, okoliczności, pieniądze i możliwości się pojawia, ale to Ty musisz podjąć decyzję i wykonać pierwszy krok.

A jeśli chcesz zobaczyć moje 30 nieperfekcyjnych video z perfekcyjnym przekazem, to zapraszam Cię na do Wyzwania. Będziesz mieć w nim szansę skontaktować się z tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne i co jest warte przekraczania siebie. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: Odkryj w 30 dni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *