Mówisz, że nie wiesz, co chcesz robić w życiu?
Nie wierzę Ci! Nie nabiorę się na ściemę, którą serwujesz sobie i innym.

Dlaczego?

Bo jestem przekonana, że problem nie jest w tym, że nie wiesz. W głębi serca wiesz na pewno. Ta ściema jest po, żeby chronić siebie przed doświadczaniem czegoś, co przynosi Ci dyskomfort.

nie-wierze

Prawdopodobnie się boisz. Boisz się tak bardzo, że nawet nie dopuszczasz do siebie tej wiedzy. Musiałbyś coś zmienić, spróbować czegoś nowego, narazić się na porażkę.
Musiałbys się odsłonić, pokazać więcej prawdy o sobie, może wejść w rolę ucznia, choć przyzwyczaiłeś się do roli eksperta lub biernego obserwatora.

Może jesteś przerażony, że jesteś nie w tym miejscu, w ktorym chciałbyś być, że nie dasz rady zmienić swojego życia.
Może w głębi siebie nie wierzysz, że jesteś wystarczająco dobry, aby odnieść sukces w tej wymarzonej dziedzinie. Myślisz, że lepiej nawet nie próbować…

Może nie masz jeszcze całości układanki. Może nawet nie możesz jej jeszcze mieć, bo dziedzina, w której w przyszłości będziesz ekspertem, jeszcze nie istnieje.

Ale jestem pewna, że już teraz masz ciekawość wyostrzoną w konkretnym kierunku. Masz chęć na coś konkretnego. Chcesz czegoś doświadczyć, na czymś Ci zależy bardziej niż na innych rzeczach.

Tylko idąc za tym odnajdziesz kolejne elementy układanki i pewnego dnia one wszystkie wskoczą na swoje miejsce.

A co by było, gdybyś wiedział? Jakby wtedy wyglądało Twoje życie? Gdybyś miał pewność, że możesz osiągnąć każdy, nawet najbardziej absurdalny cel, to czego byś pragnął? Do czego byś się wreszcie przyznał?

Możesz pracować nad swoimi strachami. Możesz je przekraczać.

Przestań martwić się tym, że nie wiesz.
Zbieraj po prostu kolejne elementy układanki.
Idź za swoimi uczuciami, za swoja ciekawością i chęcią.
Obiecuję Ci, że każdego dnia będziesz bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *